TR | EN

Isı yalıtımı doğayı korurBinaların ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarının daha az yakıt harcanarak karşılanmasını sağlar. Böylelikle atmosfere yayılan karbondioksit ve kükürtdioksit gibi sera etkisi yaratan gazların salınımını azaltarak, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadeleye önemli faydalar sağlar.


Isı yalıtımı ekonomiye katkı sağlar


Ülke olarak ihtiyacımız olan enerjinin yaklaşık %72’sini ithal etmekteyiz. Hesaplamalar, tüm konutların standart ve yönetmeliklere uygun olarak yalıtılması durumunda ülkemizin yılda yaklaşık 7,5 milyar dolar tasarruf yapabileceğini gösteriyor. Bu çerçevede, enerjide dışa bağımlılığımızın azalması, ekonominin canlanması, istihdamın artması, üretim ve uygulama ile birlikte artacak vergi gelirlerini ısı yalıtımının ülke ekonomimize sağlayacağı olumlu katkılar olarak sayabiliriz.Isı yalıtımı binalarımızı korur


Isı yalıtımlı duvarların iç yüzeylerinde terleme sonucu küflenme ve siyah lekeler oluşmaz, sıva ya da boyalar kabarmaz. Bina içinde yaşayanlar için yoğuşma ve zararlı etkilerinden uzak, mekân içinde dengeli ısı dağılımının sağlandığı, sağlıklı ve konforlu yaşam alanları elde edilir. Yalıtım sayesinde yapının taşıyıcı kısımları korozyondan korunduğundan, ısı yalıtımı uygulaması yapılmış binalar tasarlanan dayanıklılıklarını korurlar. Yalıtımlı binalarda daha küçük kapasiteli ısıtma, soğutma sistemleri yeterli olacağından ilk yatırım maliyetleri ile işletme giderleri düşer.

E-Bülten


IGLOO hakkında haberdar olmak için :

İletişim


Beylikdüzü Organize San. Bölg. Bakır ve Pirinç San. Sit.
Mustafa Kurdoğlu Cad. No:14
34520 Beylikdüzü / İSTANBUL
Telefon : (0212) 690 92 92 (Pbx) Faks : (0212) 428 62 85